STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
Locale restauracja

Locale - unikalne wnętrze

Instagram

PRL-owskie brzydkie osiedle jakich mnóstwo w całej Polsce. Pozornie nic specjalnego – wysokie bloki z wielkiej płyty, nieciekawe place zabaw dla dzieci, na których nikogo nie ma, trochę drzew. Miejsce, w którym trudno spodziewać się czegoś godnego uwagi. A jednak.W takiej właśnie lokalizacji znajduje się pewne unikalne wnętrze – restauracja Locale. Miejsce, w którym można zjeść smaczne dania kuchni włoskiej, ale także posiedzieć trochę dłużej, wypić kawę czy piwo z dala od miejskiego zgiełku. Tubylcy pamiętają jeszcze, jak dawno temu w tym miejscu znajdowała się lodziarnia. Lodziarnia nie przetrwała jednak próby czasu a w jej miejsce powstał inny przybytek, który jak na razie świetnie sobie radzi.

Atmosfera i wystrój lokalu zachęcają do częstych wizyt, plusem jest także lokalizacja. Choć w otoczeniu nieciekawych bloków, to jednak w pobliżu wielu biurowców.

Locale to unikalne wnętrze, w którym wszystko jest z jednej bajki. Na ścianie zaraz przy wejściu malunek mężczyzny wymęczonego życiem, pracą. Mężczyzny, który znalazł upragniony wypoczynek w tym miejscu. Siedzi ze szklaneczką mocniejszego trunku i oddaje się błogiemu... piciu. Choć w Locale tego rodzaju osobników raczej nie znajdziemy, to jednak grafika niewątpliwie nawiązuje do lat osiemdziesiątych, kiedy powstał ten przybytek.

W oczy oprócz charakterystycznego osobnika konsumującego alkohol rzuca się także bar i ściana za nim. Lada barowa wyłożona białymi kafelkami przypominającymi kształtem cegły, na ścianie drewniane skrzynki służące jako półki do przechowywania kieliszków, szklanek.

Locale restauracja

Locale restauracja

Locale restauracja

Warto spojrzeć także na podłogę – przepiękne kafle, które świetnie imitują stare. Unikalne wnętrze, przyjemna atmosfera. Miejsce, w którym chce się być. Jedzenie smaczne: pizza na cieniutkim cieście z dużą ilością dodatków, kilka rodzajów pasty do wyboru, dwie sałatki, trzy desery i domowej roboty lemoniada. Zdecydowanie najlepszym wyborem w lokalu będzie jednak pizza, w której się specjalizują. Sałatki choć niezłe, to jednak niewarte swej ceny. Warto przyjść, zamówić pizze czy piwo i od razu poczuć się jak u siebie, swojsko. Bo to właśnie oznacza nazwa Locale – miejscowy, tutejszy, swojski. Unikalne wnętrze i atmosfera.