STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
wyjątkowy design

Design w wydaniu kawiarnianym

Instagram

Picie kawy stało się modne. Oczywiście nie w zaciszu domowym, tylko w kawiarni. No a skoro mamy płacić około 10-13 zł za kawę, to niech to będzie przyjemność w wyjątkowym wnętrzu.I z takiego założenia wychodzi PLUK – jedna z ładniejszych amsterdamskich kawiarni, gdzie przeplatają się się ze sobą ciekawy design oraz kawa.

PLUK

PLUK to miejsce, które w godzinach porannych jest modną śniadaniownią, od południa popularną kawiarnią, a przez cały dzień sklepikiem oferującym dobry design. Można tu kupić niewielkie, urocze przedmioty do domu, np. świece, filiżanki, deski do krojenia chleba z litego drewna, wazony, talerze. Niby przedmioty, które są już w każdym domu, więc można się obejść bez ich zakupu. Teoretycznie tylko, ponieważ te wyselekcjonowane przez PLUK są tak ładne, że ciężko przejść obok obojętnie.

wyjątkowe miejsce

wyjątkowe miejsce

 

 

Nawet jeśli część klientów kawiarni skorzysta tylko z oferty gastronomicznej, to i tak miło jest przebywać w otoczeniu, w którym jest tak wiele pięknych przedmiotów.

Wystrój kawiarnio-sklepiku jest niebanalny. Drewniana, stara podłoga lekko trzesząca wraz ze stawianymi krokami, sporo luster, blaty stolików wykonane ze zdemontowanego z jakiejś podłogi parkietu. Wszystko nieco niedbałe, a zarazem niezwykle spójne. Co więcej – to miejsce, w którym chce się być. Mamy tutaj design, smaczne jedzenie, pyszne desery i atmosferę. Czekam z niecierpliwościa na takie miejsca w Polsce. Miejsca, gdzie można nie tylko wypić kawę i coś zjeść, ale kupić unikalne, urocze akcesoria do domu.

PLUK kawiarnia

PLUK kawiarnia

Pluk kawiarnia