STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
concept store

Concept store

Instagram

Concept store – to brzmi dumnie. A co tak naprawdę kryje się za tym określeniem? Sklep... Tyle że jest to sklep stworzony według określonej myśli przewodniej, czy też konceptu.Najczęściej concept store'y działają w szeroko rozumianych branżach modowej czy designerskiej. Concept Store jest miksem sklepu, butiku i galerii, dzięki temu każdy sklep jest unikalny, a przedmioty w nim sprzedawane mają swój własny charakter i styl.

W concept store asortyment może być uzupełniany o nowości pojawiające się na rynku, kolekcje młodych projektantów, innowacyjne projekty z dziedziny wzornictwa przemysłowego czy po prostu kolejne ciekawe gadżety. A wszystko po to, by móc się zmieniać w zależności od trendów, zainteresowań i potrzeb klientów. Ważne jest natomiast, by w tym pozornym miksie i chaosie zachować spójność koncepcji. Chodzi bowiem o to, by odwiedzający chcieli powracać do takiego miejsca, by czuli się w nim dobrze i co pewien czas znajdowali interesujące nowe przedmioty.

Jednym z ciekawszych miejsc tego typu jest amsterdamski concept store De Weldaad. To miejsce ze starymi meblami i artykułami dekoracyjno-przydatnymi. Można tam odnaleźć obdrapane meble wyglądające niczym odkryte na strychu stuletniej kamienicy, metalowe stołki z obrotowym siedziskiem przywodzące na myśl sanitariuszki z okresu wojny, ale także mniejsze przedmioty o niewątpliwym uroku: lusterka, donice, lampki i wiele innych różności.

Miejsce z klimatem, które chętnie zobaczylibyśmy nad Wisłą.

concept store

concept store

concept store