STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
nowoczesne instalacje kwiatowe

KORPO KWIATY

Instagram

Korporacje rządzą się własnymi prawami. Panuje w nich specyficzna atmosfera, ludzie mówią żargonem niezrozumiałym dla osób z zewnątrz, nawet dekoracje z kwiatów są dalekie od tradycyjnych.Kontuar recepcji w korpo a na nim zwykły bukiet tulipanów? Nie ma takiej opcji. Tutaj wszystko musi być wyszukane, oryginalne i nowoczesne. Nawet kwiaty. A im dziwniej, tym lepiej.

Pomysł nr 1: dekoracja z kilku malutkich, kwadratowych szklanych naczyń, w którym znajduje się krótko przycięty kwiat oraz 3 liście zwinięte w ruloniki.

korpo kwiaty

http://www.desainer.it/oggettistica/centrotavola-per-arredo-moderno.php

Pomysł nr 2: długi szklany wazon o prostym kształcie z gęsto wciśniętymi do niego identycznymi roślinami, które zostały ogołocone z liści. Mamy zatem bukiet identycznych kwiatów, ale bardziej od nich uwagę przyciągają łodygi. Za sprawą wijącej się między nimi złotej nici czy też dlatego, że w przyrodzie łodygi ciętych kwiatów nie często są łyse?

korpo kwiatki

 

Pomysł nr 3: małe betonowe doniczki odważnie kontrastujące z zawartością. Beton vs natura, formy kanciaste vs okrągłe.

korpo kwiatki

http://www.flowershopnetwork.com/blog/friday-facebook-recap-062912/

Pomysł nr 4: geometryczna instalacja z próbówkami pełniącymi funkcję miniwazoników. A w niej – dla kontrastu zapewne – kwiatki a la wiejskie.

korpo kwiatki

http://www.serax.com/images/products/30/B7213137s2.jpg

Pomysł nr 5: kilka białych róż... na podstawce do kwiatka doniczkowego. Kwiaty powstrzymywane są przed rozpadnięciem się za pomocą przezroczystych elementów połączonych ze sobą na kształt pierścienia.

korpo kwiatki

http://mocoloco.com/fresh2/2013/08/13/claim-to-fame-crown-vase-by-lambert-rainville.php

To tylko kilka z wielu pomysłów na to, jak można udziwnić wnętrza kwiatami. Koncepcje na pewno unikalne a często mocno zaskakujące, ale jakoś nie wierzę, że przetrwają wieki. Jakoś bardziej przemawiają do mnie kwiaty w formie bukietów niż nowoczesnych instalacji. I nawet nie chodzi tutaj o cenę. Nie trzeba przecież płacić kilkuset złotych za coś, co przy dobrych chęciach można sobie stworzyć samemu, wzorując się jedynie na zdjęciu. Chodzi przede wszystkim o to, że taki design to jest coś, co fajnie jest zobaczyć, ale niekoniecznie chciałoby się mieć u siebie w domu. I nawet jeśli mieszkasz w industrialnym wnętrzu, masz super nowoczesne meble i wyposażenie, to tradycyjne kwiaty też będą tam dobrze wyglądać. A może nawet lepiej.