STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
nowoczesne meble.

NOWOCZESNE MEBLE. STOLIKI

Instagram

Te dwa stoliki to zdecydowanie więcej, niż tylko kolejne dwa nowoczesne meble.nowoczesne meble

http://www.rungmasti.com/wood-tables-embedded-with-glass-rivers-by-greg-klassen/
nowoczesne meble
http://www.rungmasti.com/wood-tables-embedded-with-glass-rivers-by-greg-klassen/

Projekt stworzony przez Grega Klassena stanowi część większej kolekcji wyjątkowych stołów oraz stolików kawowych. Wszystkie te unikalne, nowoczesne meble mają jedną wspólną cechę – taflę szkła w kolorze lazuru zatopioną w drewnianą konstrukcję mebla. Kolor szkła nie był bynajmniej przypadkowy. Całość ma bowiem przypominać wodę przepływającą przez środek stolika. Pomysł jakkolwiek prosty, bo zaczerpnięty z obserwacji natury, to jednak jego realizacja już nie taka łatwa. Do stworzenia jednego stolika potrzebny jest solidny kawał odpowiedniego drewna. Drzewo na stolik musi być bowiem odpowiednio wyrzeźbione, żeby można było w nie idealnie wpasować szklaną taflę. Efekt pracy – zaskakujący. Wyjątkowe nowoczesne meble z pazurem. Szkoda tylko, że cena tak wysoka (ok 15 000 zł).

nowoczesne meble

http://duffylondon.com/home-page/
nowoczesne meble
http://duffylondon.com/home-page/
nowoczesne meble
http://duffylondon.com/home-page/

Drugi oryginalny stolik, który zdecydowanie bardziej przypomina sztukę nowoczesną niż mebel użytkowy, to projekt londyńskiej artystki Duffy. Inspiracją do powstania tego projektu była jedna z wizyt Duffy w fabryce szkła, gdzie zobaczyła, jak nakładane na siebie kolejne warstwy szkła tworzą coraz ciemniejszą powierzchnię. Każda kolejna warstwa sprawia, że to, co na dnie, staje się słabiej widoczne. Jak w morzu czy oceanie. Ta myśl stała się początkiem idei stworzenia stolika na podobieństwo struktury skorupy ziemskiej widzianej przez taflę oceanu. Finalnie powstało tylko 25 takich stolików. Koszt – około 36 000 zł.

Nawet tak skomplikowane projekty możecie zamówić w sklepie nobo design