STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIES. PRZEBYWANIE NA NIEJ OZNACZA AKCEPTACJĘ POLITYKI PLIKÓW COOKIES NIE POKAZUJ WIĘCEJ TEGO KOMUNIKATU
designerskie wnętrza - hotel Coqui & Coqui

HOTEL COQUI & COQUI. MEKSYKAŃSKIE WNĘTRZA

Instagram

Ktoś mówi Meksyk, a ty automatycznie wyobrażasz sobie Cancun? Błąd. Owszem, Cancun jest najbardziej znanym miastem Meksyku i ma wiele zalet: szerokie plaże, bliskość lotniska, ogromny wybór hoteli z widokiem na Morze Karaibskie. Do tego dziesiątki straganików, gdzie kupisz wszystko z czym kojarzy się Meksyk – od sombrero, po ceramiczne kolorowe trupie czaszki. Cancun nie jest jednak wolny od wad – hotele to zwykle sąsiadujące bardzo blisko siebie ogromne wieżowce, w których w jadłodajni ludzie przepychają się łokciami a przy basenie walczą o wolny leżak. 

Wnętrza pokoi urządzone są w sposób typowy dla tubylców: intensywne kolory, zaskakujące dodatki. Meble są ciężkie, z ciemnego drewna, zdobione mosiężnymi lub miedzianymi okuciami. Wiele sprzętów maluje się na różne kontrastujące kolory i w najbardziej fantazyjne wzory, nie stosując żadnych ograniczeń. Tu wszystko pasuje do wszystkiego. Niby nie jest źle, ale przeciętny Europejczyk po całym dniu zwiedzania tudzież smażenia się na słońcu chciałby odpocząć z widokiem na nieco bardziej stonowane wnętrza. Na szczęście Meksyk może wyglądać także zupełnie inaczej. Zamiast ścisku na plaży i dzieci sąsiadów sypiących piaskiem tuż przy twojej głowie, zamiast architektury wieżowców lat osiemdziesiątych okraszonej stylem tzw. meksykańskim (tzw. bo zwykle kupionym w hipermarkecie), zamiast komercji dla typowych turystów – możesz spędzić czas znacznie lepiej. Wystarczy 2 godziny drogi samochodem od lotniska – i jesteś w Tulum, w jednym z przepięknych butikowych hoteli znajdujących się na plaży. W środku hotelu minimalistyczne, surowe, ale jednocześnie przytulne wnętrza i nowoczesne meble. Tu wszystko do siebie pasuje. Tutaj właściciel z całą pewnością wie co to design i dobry styl.

wnętrze hotelu coqui & coqui

źródło: www.coquicoquiperfumes.com

hamak w hotelu coqui & coqui

źródło: www.coquicoquiperfumes.com

W Tulum hotele są maleńkie a wiele z nich ma zaledwie kilka pokoi. Wszystkie wnętrza urządzone z poszanowaniem lokalnej tradycji, ale bez bombardowania gości na każdym kroku najbardziej znanymi motywami meksykańskimi. Gości jest niewielu ze względu na ograniczoną wielkość hoteli, więc kiedy już się wyśpisz i około 10, może nawet 11 rano wyjdziesz na plażę, możesz wybrać jeden z wolnych leżaków. Teraz już tylko wystarczy zamówić śniadanie, do tego koktaj ze świerzych owoców i można się delektować pięknymi widokami oraz spokojem.

przed hotelem coqui & coqui

źródło: www.coquicoquiperfumes.com

Możesz też relaksować się na tarasie swojego apartamenu. Tutaj naprawdę dba się o dobre samopoczucie gości.

plaza w Tulum

źródło: www.coquicoquiperfumes.com

przed hotelem Coqui & Coqui

źródło: www.coquicoquiperfumes.com